Jestem szczęśliwą matką i jednocześnie studentką V roku Zarządzania i Marketingu. W przyszłości chciałabym pracować w dziale kadr, co łączy się z wyborem mojej specjalizacji Zarządzanie Kadrami i Komunikacja Społeczna. Tematem mojej pracy magisterskiej jest: "Menadżerskie zarządzanie szkołą w warunkach gospodarki rynkowej". Chciałabym pokazać dzięki tej pracy, że właściwe zarządzanie szkołą jest ważnym elementem w istnieniu współczesnej oświaty.
mgr inż. Andrzej Gałażewski
1. Urodzony w Krakowie w 1944 r.
2. Wykształcenie wyższe techniczne , ukończone studia na Wydz. Mechaniczno - Energetycznym Politechniki Śląskiej i podyplomowe na Wydz. Architektury Politechniki Śląskiej.
3. 20 lat pracy w biurach projektów, autor wynalazków i wzorów użytkowych z dziedziny maszyn i urządzeń mechanicznych,
1990 - 1991 Prezydent Gliwic, przez kolejnych pięć lat Wiceprezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 1998 - 2000 Wicewojewoda Katowicki i I Wicewojewoda Śląski,
poseł na Sejm IV, V i VI kadencji - wybierany z list Platformy Obywatelskiej, obecnie wiceprzewodniczący Komisji do Spraw Unii Europejskiej i członek Komisji Spraw Zagranicznych, członek polskiej delegacji na Zgromadzenie Parlamentarne NATO, przewodniczący polsko - cypryjskiej sejmowej grupy bilateralnej.
4. Honorowy obywatel miasta Doncaster (Wielka Brytania)
Prof. zw. dr hab. Andrzej Kiepas (1950)- Od 1975 r. jest pracownikiem Instytutu Filozofii UŚl. W 1982 roku obronił pracę doktorską poświęconą problemom wartościowania techniki, a w 1991 roku pracę habilitacyjną na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Od 1999 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Instytutu Filozofii UŚl, gdzie kieruje także Zakładem Antropologii Filozoficznej i Filozofii Cywilizacji. Tytuł profesora nauk humanistycznych uzyskał w 2001 roku. Współpracuje z Uniwersytetami we Frankfurcie n/Menem (stypendysta DAAD) , Cottbus, Brnie i Ołomuńcu, Bratysławie (gościnne wykłady) , Forschungszentrum w Karlsruhe (Gastprofessor), Salzburgu (gościnne wykłady) oraz w Bańskiej Bystrzycy ( visiting professor). Jest członkiem Rady Naukowej Akademii Europejskiej w Bad Neuenahr Ahrweiler , jak również członkiem rad redakcyjnych czasopism : Poiesis&Praxis (Springer Verlag) "GAIA" ( Zürich) i "Problemy ekologii" (Katowice) , " Humanistyka i Przyrodoznawstwo" Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn i członkiem rady redakcyjnej serii "Technikphilosophie" (Lit Verlag- Münster) oraz "Cultural diversity and new media" (Trafo-Verlag- Berlin).
Zajmuje się problematyką filozofii techniki oraz problemami współczesnej antropologii filozoficznej. W ostatnich latach podejmuje także problemy etyki nauki i techniki oraz zagadnienia ekofilozofii. Zainteresowania etykami stosowanymi, skoncentrowane głównie na etycznych problemach techniki wiążą się także z zagadnieniami odpowiedzialności. Problematyka ta rozwijana jest także w powiązaniu z problemami legitymizacji nauki i techniki oraz przemianami ich racjonalności, związanymi między innymi z wyzwaniami jakie niesie ze sobą proces globalizacji. Zagadnienia te są także rozważane w kontekście idei zrównoważonego rozwoju, jak również perspektywy rozwoju społeczeństwa informacyjnego. .
W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia seminaryjne oraz wykłady z antropologii filozoficznej, filozofii techniki , etyk stosowanych.
Dr Aleksandra Kuzior
Dr nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Członek Słowackiego Towarzystwa Filozoficznego, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ronda Sztuki.
Zainteresowania: komunikacja interpersonalna, socjologia kultury i antropologia kulturowa, ekofilozofia, ekoetyka oraz zagadnienia związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju.
Prof. Marian Oslislo - urodzony 05.06.1955 r. w Zabrzu. Grafik – projektant, specjalizuje się w dziedzinie grafiki artystycznej i użytkowej (plakat, znak graficzny). Absolwent Wydziału Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1982). Profesor zwyczajny, od 2001 r. Prorektor ds. Badań Naukowych i Kontaktów z Zagranicą, a od 2005 r. Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi zajęcia w dyplomowej Pracowni Nowych Mediów. Od 1991 r. prowadzi studio graficzne M-Studio w Zabrzu-Kończycach. Animator wielu wydarzeń kulturalnych związanych z promocją śląskiego środowiska artystycznego:organizator wystaw, projektów multimedialnych. Członek Rady Programowej Instytucji Kultury działającej przy Marszałku Województwa Śląskiego „Ars Cameralis” , Rady Programowej Bytomskiego Centrum Kultury oraz Rady ProgramowejPolskiego Radia Katowice. Inicjator i założyciel Jazzowej Asocjacji Zabrze,stowarzyszenia promującego szeroko rozumianą współczesną muzykę improwizowaną iawangardową, oraz organizowanego od 1998 r. w ramach jego działalności „JAZ Festiwalu Muzyki Improwizowanej”, odbywającego się co roku w kilku miastach Śląska. Współpracuje z liceami plastycznymi w Częstochowie i w Zabrzu oraz z ogólnopolskim kwartalnikiem projektowym „2+3D”. Plakaty, projekty wydawnicze oraz grafiki Mariana Oslislo były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Dr hab. Jacek Rąb prof. Pol. Śl., Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.
W 1969 r. ukończył studia magisterskie na kierunku filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1977 r. obronił pracę doktorską pt.: "Kategoria narodu w polskim heglizmie - współczesne kontrowersje". W 1990 r. zdał colloquium habilitacyjne, którego podstawą była rozprawa poświęcona "Sporom wokół filozofii pracy". Pracował jako redaktor "Humanistyki", miesięcznika poświęconego refleksji teoretycznej nad życiem społecznym i politycznym. Obecnie jest redaktorem czasopisma poświęconego zarządzaniu kompetencjami i polityce społecznej pt.: "Zarządzanie wiedzą. Knowledge management." Od wielu lat jest organizatorem sympozjów naukowych o tematyce:
"Polska w dobie transformacji ustrojowej", "Uniwersytet i okolice" , "Rozważania wokół pracy" ,
"Społeczna podmiotowość nauki" , "Tożsamość narodowa a problem globalizacji", "Dwie kultury" ,
"Jak możliwa jest filozofia organizacji".
Opublikował ponad 100 artykułów i recenzji, 5 książek oraz 3 podręczniki akademickie. Jako Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych współpracuje z przemysłem i strukturami administracyjnymi województwa.
Okręg wyborczy nr 29 - Gliwice Urodzony 20 VI 1955, Strzelce Opolskie. Żonaty. Ukończył studia na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach; magister inżynier chemik. Odbył podyplomowe studia w Politechnice Śląskiej (zarządzanie projektami).
1980-1994 - asystent, specjalista badawczo-techniczny w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.
Od 1990 członek Sądu Związku Górnośląskiego. Członek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Gliwickiej. Członek Towarzystwa Miłośników Zabrza.
1990-1994 - przewodniczący, a następnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zabrza.
1994-1998 - zastępca prezydenta miasta Zabrze.
1998-2001 - radny Sejmiku Śląskiego.
2001-2007 - prezes Najwyższej Izby Kontroli.
2007 - prezes zarządu i dyrektor Zabrzańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji .
Poseł III kadencji (przewodniczący Komisji Finansów Publicznych, zastępca przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej).
Komisje: zastępca przewodniczącego Komisji do Spraw Kontroli Państwowej, , zastępca przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej "Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji, członek Podkomisji nadzwyczajnej do przygotowania komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli.
wiecejJestem studentką 5 roku Politechniki Śląskiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania, wybrałam specjalizację Zarządzanie kadrami.
Urodziłam się w 1987 roku w Samborze na Ukrainie (woj. lwowskie). Wychowywana byłam w polskiej rodzinie, w której kultywowane były polskie tradycje i zwyczaje.
W latach 1994-2004 uczęszczałam do szkoły średniej nr 8 w Samborze. W międzyczasie wstąpiłam do Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP).W 2000 roku dzięki umiejętności grania na gitarze uczęszczałam do scholi oraz upiększałam swoim śpiewem i graniem mszę św. W 2002 złożyłam dokumenty na obywatelstwo polskie i po dwóch latach udało mi się go uzyskać z czego jestem bardzo dumna.
Po przyjeździe do Polski w sierpniu 2004r. udzielałam się jako wolontariusz dzieci niepełnosprawnych w Bytomiu. Cykl corocznych wyjazdów na turnusy jako wolontariusz pomogły mi wykształcić takie cechy jak: niesienie pomocy innym, pewność siebie, odpowiedzialność za drugą osobę, motywacja do pracy w zespole. Moim zainteresowaniem są podróże dzięki nim mogę poznać różne kultury oraz zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najbardziej wyjątkowym miejscem, w którym miałam możliwość być jest Alaska.
Na koniec chcę jeszcze dodać, że na dzień dzisiejszy dużo czasu poświęcam pracy magisterskiej, w której chcę porównać sposoby motywowania pracowników w Polsce oraz na Ukrainie.